طراحی سامانه مدیریت آموزش

گروه توسعه نرم افزارهای تحت وب ایلیا

چرایی نیاز به سامانه مدیریت آموزش ؟

گروه توسعه نرم افزارهای تحت وب ایلیا اقدام به تولید سامانه مدیریت آموزش بومی در ایران نموده که این نرم افزار بصورت اختصاصی توسط تیم فنی ما طی مدت 6 سال طراحی، تولید و توسعه یافته است.


قبل از معرفی محصول تولیدی ایلیا وبسایت اندکی درباره چرایی نیاز به این سیستم بیشتر بدانیم :

تحصیل و آموزش یکی از اصلی ترین نیازها و کارهایی است که تمامی انسان ها در طول زندگی خود برای بهبود سطح زندگی خود به دنبال آن هستند. پیشرفت تکنولوژی در مساله آموزش را نیز دگرگونی و تغییرات زیادی ایجاد کرده و اطلاعات به سرعت در حال تغییر و به روز رسانی است. آموزش مجازی و یا استفاده از سامانه LMS روشی نوین برای ارتقا سطح کیفی آموزش بوده و مزایای بسیار زیادی برای مدرس، دانشگاه، آموزشگاه، سازمان و افراد دارد. در حال حاضر آموزشگاه های بسیاری از سامانه آموزش مجازی یا آموزش از راه دور جهت برگزاری دوره های آموزشی خود استفاده می کنند که در ادامه با دلایل استفاده از آن بیشتر می شویم.

مزایای استفاده از سامانه LMS

آموزش مجازی و از راه دور یکی از روش های نوین آموزشی است که در بسیاری از مدارس، دانشگاه ها، سازمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای بهره گیری از این سبک آموزشی باید از سامانه LMS استفاده شود. در واقع در این سامانه امکانات مختلفی مانند ثبت نام، برگزاری کلاس های آنلاین، پرداخت شهریه، جلسات پرسش و پاسخ، کتابخانه شامل کتاب ها و فایل های آموزشی و غیره را طراحی کرده و از راه دور به آموزش می پردازید.

آموزش مجازی یا از راه دور

دلایل استفاده از این سامانه و شیوه آموزشی

مهم ترین دلیل و مزیت استفاده از سامانه آموزش مجازی (سامانه lms) ایجاد شرایط برابر و عدالت آموزشی برای تمامی افراد و دانش آموزان در تمامی شهرها و مناطق کشور است. به این صورت تمامی افراد به یک اندازه از امکانات آموزشی بهره مند خواهند شد.

رشد جمعیت یکی دیگر از دلایل استفاده از سامانه LMS و سامانه آموزش مجازی است. در صورتی که فضای آموزشی در هر شهر و یا کشور به نسبت جمعیت کم باشد، نیازهای آموزش افراد به طور کامل و مناسب پاسخ داده نخواهد شد. از آن جا که برگزاری کلاس های آنلاین و دوره های آموزشی نیازی به حضور فیزیکی در کلاس های درس ندارد، این شیوه آموزشی می تواند به خوبی نیازهای جوامع پر جمعیت و شهرهای شلوغ را برطرف کند.

بالا بودن هزینه بسیاری از دوره های آموزشی باعث می شود افراد زیادی به دنبال ثبت نام در آن ها نباشند. یکی از مهم ترین دلایلی که آموزشگاه باید از سامانه آموزش مجازی استفاده کند، پایین بودن هزینه دوره های آموزشی نسبت به دوره های حضوری است. شما برای برگزاری این دوره ها نیازی به تهیه مکان و کلاس درسی، میز و نیمکت به تعداد تمامی دانش آموزان و غیره ندارید. تنها با استفاده از اینترنت، نرم افزارهای مختلف و سامانه LMS می توانید هر دوره آموزشی در آموزشگاه برگزار کنید. البته جهت موارد موفق و همچنین تهیه فیلم های آموزشی و کلاس های آنلاین هزینه خواهد شد، اما این هزینه در برابر دوره های حضوری بسیار کم تر است. پایین بودن هزینه دوره های آنلاین باعث می شود بتوانید دانشجویان و دانش آموزان بیشتری را جذب کنید. گواهی های پایان دوره در آموزش های الکترونیکی نیز همانند دوره های حضوری معتبر می باشد.

یکی دیگر از محدودیت ها و ضعف های دوره های حضوری و آموزش حضوری آن است که سرعت آموزش برای تمامی افرادی که سر کلاس حضور دارند با هر میزان توانایی و هوش یکسان است. این مساله می تواند برای دانش آموزان ضعیف تر باعث ایجاد دلسردی و اضطراب شده و برای دانش آموزان قوی باعث خستگی شود. اما در بیشتر دوره های آموزشی سامانه ال ام اس سرعت یادگیری را می توان با توجه به توانایی افراد تغییر داد. در صورتی که آموزش به صورت فایل و فیلم های آموزشی باشد، هر فرد می تواند با توجه به سرعت و میزان یادگیری خود پیش رفته و دوره را پایان بدهد. این مساله در آموزشگاه های مختلف باعث ترغیب دانش آموزان و دانشجویان خواهد شد.

ارزیابی ها و نظرسنجی های جدید در زمینه مقایسه آموزش الکترونیکی و آموزش حضوری نشان داده است که آموزش مجازی سرعت یادگیری را تا 50 درصد افزایش می دهد. این مساله در زمان تا حد بسیار زیادی صرفه جویی خواهد کرد. در واقع اگر دوره آموزشی به صورت حضوری چند ماه طول بکشد، همان مقدار محتوا و کلاس آموزشی را می توان در زمانی حدود نصف دوره حضوری برگزار کرد. این مساله باعث می شود افرادی که زمان و پایان دوره آموزشی در زمان کوتاه برایشان مهم است به دنبال دوره های آنلاین باشند. در واقع افزایش سرعت یادگیری و کاهش زمان دوره های آموزشی یکی دیگر از دلایلی است که آموزشگاه ها را مجاب به استفاده از سامانه آموزش مجازی می کند.

وقتی که محتواهای آموزشی به صورت فیلم، اسلاید، عکس و متن باشد، افراد نیاز کم تری به یادداشت برداری، تهیه جزوه و استفاده از کاغذ و قلم دارند. از طرف دیگر از آن جا که در آموزش مجازی نیازی به جابجایی و استفاده از خودرو ندارید، کم ترین آسیب به محیط زیست وارد خواهد شد. بنابراین در صورتی که در آموزشگاه محیط زیست یکی از دغدغه های اصلی شما است، بهتر است استفاده از سامانه آموزش مجازی را جز برنامه های خود قرار دهید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از سامانه آموزش مجازی استفاده از شیوه های آموزشی نوین در یادگیری است. در واقع برخلاف آموزش حضوری و سنتی که معلم محور است، آموزش الکترونیکی کاملا دانش آموز محور بوده و تاکید بسیار زیادی به انجام پژوهش و کارهای گروهی صورت می گیرد. در واقع استفاده از سامانه LMS سیستم آموزش از راه دور کیفیت آموزش را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد.

رشد جمعیت یکی دیگر از دلایل استفاده از سامانه LMS و سامانه آموزش مجازی است. در صورتی که فضای آموزشی در هر شهر و یا کشور به نسبت جمعیت کم باشد، نیازهای آموزش افراد به طور کامل و مناسب پاسخ داده نخواهد شد. از آن جا که برگزاری کلاس های آنلاین و دوره های آموزشی نیازی به حضور فیزیکی در کلاس های درس ندارد، این شیوه آموزشی می تواند به خوبی نیازهای جوامع پر جمعیت و شهرهای شلوغ را برطرف کند.

ما چه کمکی به شما میکنیم ؟

آموزشگاه ها به دلیل اینکه طیف وسیعی از مخاطبان را پوشش می دهند و فضای رقابتی در آموزشگاه ها بسیار زیاد است، این مراکز نیاز دارند که خدمات به روز تری را به مخاطبانشان ارائه کنند. آموزش الکترونیکی بعنوان یک راهکار متفاوت در آموزشگاه محسوب می شود. از آنجاییکه راه اندازی سامانه LMS از مهمترین ارکان در آموزش الکترونیکی محسوب می شود، تیم ایلیا وبسایت بعنوان همراه همیشگی تلاش می کند تا شما عزیزان را در ورود به دنیای آموزش الکترونیکی یاری نمایند. در زیر می توانید مراحل راه اندازی یک سامانه آموزشی را ببینید ...

از کجا شروع کنیم ؟

برای راه اندازی سامانه مدیریت آموزش تنها کافیست با ما ارتباط بگیرید. تیم ما یک سامانه مدیریت آموزش بر پایه زبان برنامه نویسی .net طراحی نموده است که در نوبه خود در ایران یگانه است. این سامانه مدیریت آموزش یا LMS یک نرم افزار بومی است که کلیه نیازهای شما جهت راه اندازی سیستم آموزش از راه دور برطرف می نماید و ماهانه در حال بروز رسانی است. هم اکنون برای این نرم افزار، در حال راه اندازی نسخه های موبایل نیز می باشیم، که برای محصلین و یا ثبت نام کنندگان در دوره های آموزشی شما مسیر آموزش را بسیار ساده تر می نماید. به صورت اختصاصی و برای اولین بار در یک سیستم آموزش سیستم مدیریت مالی حرفه ایی را آماده نموده ایم که کلیه نیازهای مدیریت مالی آموزشگاه یا مرکز آموزشی شما را بر طرف نموده و شما را از هرسیستم مالی و یا اتوماسیون اداری شرکتی بینیاز می کند. در زمان برگزاری جلسه معرفی این نرم افزار قطعا مشخصات بیشتر ارائه خواهد شد. هم اکنون این نرم افزار در بیش از 8 مرکز آموزشی در حال فعالیت است و فعالیت تستی و رفع خطای نرم افزار انجام شده است.


در زیر می توانید برخی از کاربردهای این نرم افزار را مشاهده نمائید : 

  • برگزاری دوره ها با امکان های مالی گسترده

    در این سامانه میتوانید دوره های مختلف را برگزار نمایید برای آن ها مبالغی را قرار دهید و نحوه پرداخت به صورت نقدی و اقساطی را مشخص نمائید. همچنین این نرم افزار قادر است برای مدرسین و اساتید برگزار کننده دوره سیستم های پرداخت متنوعی را فراهم نماید و بعد از اتمام دوره یا در امتداد دوره امکان تسویه حساب با خروجی PDF را برای مدیر سیستم فراهم نماید. همچنین این سیستم قادر به خروجی تراز سالانه باتوجه به ورودی کلیه هزینه از فاکتور های خرد تا کلان و همچنین آبونمان ها و هرچیزه دیگری است.

برای همکاری با ما تعلل نکنید می توانید هم اکنون با ما در ارتباط باشید

از اینجا شروع کنید 
دی ان ان